• Polski
  • English
  • Deutsch

Szkolenia biegi narciarskie


Starając się wychodzić na przeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów oraz dostarczać im jeszcze więcej sportowych wrażeń od sezonu 2012/1013 cyklicznie prowadzimy zajęcia szkoleniowe w biegach narciarskich.
 
Biegi narciarskie w przypadku naszych klientów rozpoczynających te przygodę to inaczej piesze wędrówki na nartach , które uprawiane są na specjalnie przygotowanych do tego trasach . Zapewniają świetną kondycję niezależnie od wieku , gdyż uruchamiają pracę niemalże całego układu mięśniowego , wzmacniają układ krążenia jednocześnie w małym stopniu obciążając stawy.
 
Biorąc pod uwagę powstanie trasy do uprawiania biegów narciarskich w Karpaczu przygotowaliśmy podstawowy pakiet szkoleniowy dla chcących spróbować nowych wyzwań.

 
TECHNIKA KLASYCZNA
Najlepiej uczyć się jej na trasach gdzie przygotowane są specjalne tory biegowe. Są to dwa równoległe rowki wycięte w śniegu. Narty przeznaczone do techniki klasycznej są odpowiednio wygięte, co ułatwia odbicie się od śniegu wtedy, kiedy ciężar narciarza jest równomiernie rozkładany pomiędzy obie narty. Do techniki klasycznej dobieramy narty dodając 25-30 cm do wzrostu narciarza.
 
TECHNIKA DOWOLNA
W tej technice biegacz zmuszony jest do odbijania jednej narty na zewnątrz, podobnie jak w łyżwiarstwie. Technika jazdy łyżwą jest odpowiednia tylko na specjalnie do tego przygotowanych trasach, gdzie śnieg jest twardy, zbity lub zmrożony. Narty do techniki dowolnej są krótsze i twardsze niż te stosowane w technice klasycznej. Dobieramy je dodając 15-20 cm do wzrostu narciarza.
Profesjonalnie przygotowany instruktor pomoże w doborze sprzętu i rozpoczęciu uprawiania tego pięknego sportu .Lokalizacja wypożyczalniPolityka prywtności (RODO) - Wykonanie strony internetowej: skoreckidesign.com